AKTUALNOŚCI

2024-04-25
WYJAZD STUDYJNY DO GRECJI
W dniach 18 - 25 kwietnia delegacja członków SITP oraz funkcjonariuszy z woj. małopolskiego którzy brali udział w gaszeniu pożarów w Grecji w 2023 roku, brała udział w wyjeździe studyjnym do Grecji. 

Podczas wyjazdu zapoznaliśmy się z funkcjonowaniem systemu organizacji Straży Pożarnej oraz ochrony przeciwpożarowej zwiedzając jednostki i komendy w Salonikach i Karditsa. Była to również okazja do zapoznania z wyposażeniem nietypowych obiektów w systemy przeciwpożarowe np. zabytkowego klasztoru i innych obiektów użyteczności publicznej. Istotnym elementem wyjazdu był udział w Memoriale upamiętniającym śmierć tragicznie poległych dwóch strażaków, którzy wypełnili rotę ślubowania do końca walcząc z pożarami lasów. Memoriał ma na celu pamięć o poległych i integrację międzynarodowego środowiska strażackiego. W tym roku w turnieju udział wzięły 4 drużyny - jedna z Serbii, dwie z Grecji oraz Nasza Reprezentacja z Polski. Po dwóch różnych pogodowo (pierwszy dzień słoneczny, drugi deszczowy) dniach zmagań turniej wyłonił zwycięzcę, którym zostali gospodarze. Nasza reprezentacja po zaciekłej rywalizacji zajęła 2 miejsce. Podczas zakończenia Memoriału z udziałem strażaków z sąsiednich regionów, oficerów regionu, lokalnych przedstawicieli władz samorządowych udekorowano członków turnieju wręczając im medale i pamiątki. Podczas zakończenia Polska delegacja złożyła kondolencje rodzinom poległych strażaków oraz wręczyła im drobne pamiątki. Po oficjalnym zakończeniu był czas na wspólny poczęstunek i wymianę kontaktów, a następnie wszyscy rozjechali się w swoim kierunku. 

Po powrocie do kraju Zarząd Oddziału Małopolskiego spotkał się z Małopolskim Komendantem Wojewódzkim i złożono stosowne sprawozdanie z wyjazdu bo był on możliwy dzięki współpracy SITPu z Komendą Wojewódzka PSP w Krakowie.   

Oprac. Damian Woszczyna


Copyright © 2019 projekt IRN Multimedia oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się